Czy lek Cipronex może spowodować depresję?

Czy lek Cipronex mogl spodowac u mnie depresje, ktorej wczesniej nie mialam? Ile to moze potrwac. Bralam pare dni na poczatku stycznia a mamy juz koncowke marca.

Cipronex (ciprofloxacinum), chemioterapeutyk. Bardzo rzadko, ale może powodować depresję. Lepiej nie czekać, aż depresja "sama przejdzie". Niezależnie od związku przyczynowo-skutkowego z pobieraniem Cipronexu, depresja (o ile zostanie takowa zdiagnozowana), powinna być leczona. Proponuje wizytę u lekarza psychiatry, co nie oznacza leczenia lekami; może Pani być skierowana też na psychoterapię. A najważniejsze-dowie się Pani czy i co Pani jest.

w działaniach niepożądanych przy zażywaniu leku wymieniona jest depresja, pytanie jednak co Pani określa mianem depresji, co Pani obecnie przeszkadza najbardziej w funkcjonowaniu,żeby rozstrzygnąć co to jet należy zgłosić się do lekarza.Trudno zajmować się teraz przyczynami i na obecnym etapie lepiej poprawić sobie komfort życia i funkcjonowania, proszę zgłosić się do psychiatry