Czy lek Dermovate może wpłynąc na antykoncepcję hormonalną?

Dzień dobry. Mam pytanie czy lek dermovate w postaci płynu stosowany w moim przypadku na łzs skóry głowy może wpływać na antykoncepcję hormonalną? Czy leki sterydowe stosowane na skórę jakoś przenikają do organizmu?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie opisuje się interakcji by sterydoterapia (zwłaszcza podana w taki sposób) obniżała skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania się.