Czy lek Escitalopramem można stosować przed narkozą?

Witam. Niedługo chciałabym rozpocząć leczenie, jednak pod koniec miesiąca czeka mnie operacja. Zastanawiam się czy aby na pewno mogę brać ten lek przed narkoza. Może lepiej będzie jeśli zacznę go stosować kilka dni po operacji. Od dłuższego czasu zmagam się z depresją i stanami lękowymi. Przebywam teraz za granicą i nie bardzo mam jak skontaktować się z lekarzem prowadzącym by zapytać o interakcję z lekiem. Mam dziwne obawy. Prawdopodobnie to przez mój stan. Wszystkiego już się boję i wszędzie widzę zagrożenie. Proszę tylko o odpowiedź czy stosowanie tego leku może mieć jakiś wpływ na wybudzenie oraz narkoze. Dziękuję.

Szanowna Pani,
nie ma przeciwwskazań, aby zaczęła Pani już teraz przyjmować lek. Podczas wizyty anestezjologa przed zabiegiem operacyjnym proszę powiedzieć jakie leki Pani przyjmuje, wtedy lekarz zadecyduje jakie może Pani przyjąć w dzień zabiegu. Serdecznie pozdrawiam