Czy lek Euthyrox może spowodować spadek poziomu prolaktyny?

Mężczyzna lat 28 Czy lek euthyrox może spowodować spadek poziomu prolaktyny chodzi mi o to jak ktoś ma niedoczynność tarczycy i wysoką prolaktyne to czy ten lek obniża poziom prolaktyny czy też nie za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje serdecznie pozdrawiam i życze miłego dnia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może suplementacja Euthyroxu delikatnie wpłynąć na obniżenie prolaktyny. Jednak nie jest to metoda leczenia hipeprolaktynemii. Pozdrawiam.