Czy lek Formetic reguluje poziom cukru?

Kobieta ,lat 58.od ponad miesiaca ,wiem ze mam cukrzyce typu b.Biore 1raz dziennie formetic.Mierze kilka razy dziennie cukier i mam ciagle ponad 200.Raz ,mialam chyba spadek cukru ,bylam na zakypach,bo drzaly mi rece i nogi i spocilam sie okropnie,odczuwalam tak silny glod jakbym od roku nic nie jadla.Mialam nieodparta ochote na cos slodkiego.zjadlam 3 cukierki i zrobilo mi sie lepuej ,ale jak wrocilam do domu to mialam 270 cukru we krwi.Czy te tabletki regulyja poziom cukru ,?czy prosic lekarza o inne?

Szanowna Pani, lek powinien obniżyć poziom glukozy we krwi, proszę udać się do lekarza, być może trzeba będzie dołączyć kolejny lek doustny

Lek. Jan Nowak Internista

Dzień dobry. Działanie tego leku polega na zmniejszeniu wytwarzania glukozy w wątrobie oraz zwiększeniu wrażliwości tkanek na insulinę. Jest lekiem bezpiecznym, gdyż nie powoduje hipoglikemii, której objawy pani opisała. Bardzo często jest lekiem pierwszego rzutu w leczeniu cukrzycy. Z pani relacji natomiast wynika, że nie jest on wystarczający do uzyskania odpowiedniej kontroli glikemii. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub diabetologa w celu zmodyfikowania leczenia. Pozdrawiam