Czy lek Hydroxyzinum wpływa na opóźniony rozwój 2,5-letniego dziecka?

Mam 2.5 letnia córke ,która choruje na onanizm dzieciecy,jest opóźniona w rozwoju sama stabilnie nie chodzi,absolutnie nic nie mówi,ma słaby kontakt wzrokowy na nic nie reaguje nawet na imie,niczym sie nie interesuje,ma torbiel podpajęczynówki,osłabiony wzrok nosi okulary i wykryty niedosłuch bedzie aparat.Chodzimy na rehabilitacje.Przyjmuje lek na onanizm- hydroxyzinum czy lek wpływa na rozwój,który jest opóźniony,córka przyjmuje już prawie rok i poprawy nie ma czy podawac lek czy go odstawic

Całość obrazu wymaga pogłębionej diagnostyki neurologicznej oraz być może metabolicznej i genetycznej celem ustalenia przyczyny opisanych objawów.

Obecność objawów nie ma żadnego związku z stosowanym lekiem.
Onanizm u dzieci małych zwłaszcza dziewczynek zdarza się.
Warto odwracać uwagę dziecka i dużo je przytulać ,głaskać.Nie wolno krzyczeć i wzbudzać poczucia wstydu .Dużo serdeczności i ciepła.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Onanizm dziecięcy nie jest chorobą i w większości przypadków nie ma potrzeby leczenia farmakologicznego. Masturbacja dziecięca dotyczy wszystkich dzieci, jest fizjologiczna, naturalna. U dzieci z niepełnosprawnością intelektualną trudniejsza jest jednak samokontrola malucha, wykształcanie się pojęcia intymności, tajemnicy, "niewłaściwości zachowania", trudniejsze jest też odwracanie uwagi dzieci od czynności masturbacji i przekierowywanie jej na inną, edukacja itp. Polecam osobistą konsultację z doświadczonym seksuologiem (jak często masturbuje się córka, w jakich okolicznościach najczęściej, jak szczegółowo przebiega jej rozwój intelektualny i emocjonalny, jakim formom rehabilitacji jest poddawana itp.) i lekturę np. książek "Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną" i "Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną" dr. Izabeli Fornalik. Pomocny dla Pani może być także udział w grupie wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Wbrew pozorom, seksualność dziecięca, radzenie sobie z seksualnymi zachowaniami dziecka jest tam częstym tematem.

Pozdrawiam!

1. Hzdroxzyinum absolutnie nie jest lekiem na onanizm dziecięcy. Jest to lek uspakajający, przeciwlękowy i przeciwalergiczny.
2. Masturbacja dziecięca nie jest uważana za chorobę.
3. Myślę, że warto udać się na konsultację do seksuologa celem wyjaśnienia szczegółów (częstotliwość masturbacji, w jakich okolicznościach występuje ona częściej itd.)