Czy lek Ketrel badź Setaloft osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

witam, czy lek ketrel badz setaloft oslabia dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? lekarz ginekolog mowil ze jezeli jest zwiekszenie stezenia enzymow watrobowych to dzialanie rzeczywiscie moze byc slabsze. nie znalazlam nic na ten temat w internecie. ale jeśli rzeczywiście tak jest to jak duze jest wtedy prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?

Lek. Paweł Szadkowski

Te leki nie powinny w żaden sposób wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych.