Medikinet cr 10 mg ma w swoim składzie narkotyk?

Witam serdecznie, mam pytanie. Czy lek Medikinet cr 10 mg ma w swoim składzie narkotyk? Medikinet został przepisany mojemu synowi przez lekarza psychiatrę jako środek na ADHD. Czytałam opinie rodziców na temat leku Medikinet i mam w tej kwestii poważne wątpliwości. Znalazłam informację w internecie, że Medikinet cr 10 mg ma w sobie narkotyk, dokładnie amfetaminę albo coś w tym rodzaju - nie do końca się znam. Nie chciałabym żeby moje dziecko przyjmowało narkotyki w jakiejkolwiek formie i stąd moje obawy. Czy to możliwe, żeby lekarz przepisał mojemu synowi Medikinet wiedząc, że znajduje się w nim narkotyk? I jeśli tak to o jakiej dawce mówimy i czy istnieje w tym przypadku ryzyko uzależnienia? Chciałabym też zapytać jakie są ewentualnie skutki uboczne Medikinetu, czy mogą wystąpić jakieś powikłania, bóle, nudności? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam,
medikinet to methylophenidat, pochodna amfetaminy, ale nie jest to narkotyk; jednak lek ten można zażywać wyłącznie i zgodnie z zaleceniem lekarza; lek jest stosowany w leczeniu ADHD; warto o swoich wątpliwościach rozmawiać z lekarzem prowadzącym;
pozdrawiam