Czy lek na astmę może być niebezpieczny dla płodu?

Witam, stwierdzono u mnie astmę i od 3miesiecy biorę lek airflusal forspiro 50 500. Planuje zajść w trzecia ciążę. Czy ten lek nie będzie utrudniał i czy pozniej będzie bezpieczny dla płodu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten powinien być stosowany przez ciężarne tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędnie konieczne. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (optymalnie pulmonologa) i omówić nim planowaną ciążę i dalsze leczenie.