Czy lek na nerwicę przestaje na mnie działać?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy mierzę się z nerwicą lękową, aż w końcu udałem się do lekarza psychiatry. Został mi przepisany lek o nazwie Zoloft. Po dwóch tygodniach poczułem się o niebo lepiej. Byłem zadowolony, miałem dobry humor, nie miałem stresów i na powrót zacząłem odnajdywać sens w życiu, ale tylko przez miesiąc. Zażywam 50mg na dobę. Od tygodnia, zauważyłem, że stresy i lęki wracają. Jak przez ten miesiąc, kiedy czułem się dobrze, nie odczuwałem potrzeby płaczu, tak teraz znów go odczuwam. Znów zaczynam bać się o swoje zdrowie. Tydzień temu byłem u psychiatry, aby ten mi przepisał nową receptę i kiedy powiedziałem, że czuję się znacznie lepiej, lecz stresy wracają, to zostałem zignorowany i kazał mi nadal brać jedną tabletkę dziennie. Teraz nie wiem co robić, bo znów zaczynam czuć się źle, ciągle chodzę zestresowany i znów dopadają mnie dziwne myśli, wiadomo jakie. Niby lekarza powinno się słuchać, ale czy mógłbym jakoś stopniowo zwiększać dawkę, chociażby do 100mg dziennie? Chciałbym znów czuć się dobrze...
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 4 tygodnie temu

Dobry wieczór.

Dobrym rozwiązaniem było by leczenie połączyć z psychoterapią która daje dobre rezultaty.

Również wskazana konsultacja dobrego psychologa najlepiej klinicznego o ocenę opisanych objawów.

Co do zwiększenia dawkowania leku również powinno się nad tym zastanowić ale jest Pan pod opieką lekarza prowadzącego leczenie który zna całą historię choroby i zdecydował inaczej.

Warto z lekarzem porozmawiać jeszcze raz i zwrócić mu uwagę na Pańskie objawy które nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Jeśli nie przyniesie rezultatu w każdej chwili może Pan poprosić innego specjalistę o drugą opinię dotyczącą opisanych objawów i leczenia.

Proszę pamiętać o psychologu który również może pomóc aby się do niego dostać wymagane jest skierowanie od lekarza może wydać lekarz pierwszego kontaktu lub rodzinny.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta