Czy lek na zapalenie zatok może być szkodliwy dla kobiety w ciąży?

Czy w 4 tygodniu ciąży nasometin jest bezpieczny. Mam zapalenie zatok od których boli mnie połowa głowy. Obawiam się że jeżeli go nie zastosuje będzie gorzej. Póki co staram się sobie radzić domowymi sposobami,ale zaczynam powoli mieć dość. Nie wiem co robić.

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten należy do kategorii C - tzn. że, ze względu na brak odpowiednich danych u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią stosować, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Na pani miejscu powstrzymałbym się od jego przyjmowania. Może pani spróbować pomóc sobie irygacją zatok oraz inhalacjami, a w razie bardzo nasilonych objawów udać się do lekarza prowadzącego lub laryngologa.