Czy lek nasenny zacznie jeszcze działać?

dzień dobry. cierpię na bezsenność od pół roku od 4 dni biorę trittico 1/3 z 75 mg. Nic nie pomaga, wręcz jest gorzej, dziś wogole nie zasnęłam. Boli mnie gardło od leku i jestem jeszcze gorzej przygnębiona. Czy powinno się jeszcze rozwinąć działanie nasenne czy nie ma na co liczyć już?

Dzień dobry,

pozytywny działania leku może ujawnić się już w pierwszym tygodniu, ale także dopiero po 3 tygodniach. Aby ocenić działanie leku niezbędna jest dłuższa obserwacja, dlatego lekarze psychiatrzy zalecają zwykle termin pierwszej wizyty kontrolnej 3-4 tygodni kuracji.

Ze względu na opisane dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie o objawach jakie ma Pani, gdyby okazało się długie oczekiwanie na wizytę proszę poprosić o teleporadę.

Pozdrawiam