Czy lek Nifuroksazyd ma wpływ na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry! W sobotę zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w niedziele po południu dostałam biegunki. Koło godziny 20 wzięłam jedna tabletkę Nifuroksazyd a ok 22 przyjęłam tabletkę antykoncepcyjna . Później nie miałam już biegunki. Czy ten lek wpływa na działanie antykoncepcji ? W niedziele rano odbyłam stosunek lecz nie był to stosunek pełny. Bardzo proszę o szybka odpowiedz !

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonanie badania poziomu bHCG. Proszę pamiętać że żadna metoda antykoncepcji nie ma 100 proc skuteczności. Pozdrawiam.