Czy lek od psychiatry może opóźniać miesiączkę?

Witam lekarz psychiatra przepisał mi sulpiryd brałam tabletkę przez 10 dni odstawilam bo dostałam mlekotok, sulpiryd nie biorę już 3 tygodnie i nie dostałam w terminie miesiączki spóźnia mi się 7 dni czy długo może opóźnić się miesiączka? Proszę o pomoc

Dzień dobry, sulpiryd faktycznie może wywoływać hiperprolaktynemię (i wtórne - mlekotok i zaburzenia miesiączkowania), jednak tak krótka farmakoterapia (10 dni) i dość długi okres po odstawieniu leku (3 tygodnia) skłania się do zastanowienia, czy nie nałożyły się dwa niezależne zjawiska - np. farmakoterapia i problemy ginekologiczne lub hormonalne. W razie dalszego utrzymywania się zatrzymania miesiączki warto będzie skonsultować się z lekarzem specjalistą - w tym przypadku ginekologiem (być może po wcześniejszym wykonaniu testu ciążowego).