Czy lek przeciwzakrzepowy będzie działał prawidłowo?

Witam. Miesiąc temu złamałam nogę. Lekarz przepisał mi zastrzyki przeciwzakrzepowe Fragmin 5000 jednostek, czyli 0,2 ml. Problem jest w tym, że w ulotce jest napisane, że taka dawka jest do wagi około 50 kg, a ja ważę 70 kg. Czy przy takiej masie lek będzie działał prawidłowo? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani przyjmować dawkę 0,3 ml, czyli 2850 j. W dawce 0,2 ml jest 1900 jednostek, więc nie jestem pewna, czy się Pani nie pomyliła co do dawki. W razie dalszych wątpliwości, proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym.