Czy lek Salofalk 500 ma być wydalany?

witam mam pytanie biore lek salofalk 500 ponad 5 mies i lek jest wydalany z kalem wiec ten lek ma sie w calosci rozpuscic w jelicie czy ma byc wydalany prosze o odp krzysztof 38 lat

Lek. Paweł Szadkowski

To zależy od tego w jakiej postaci go Pan przyjmuje. Jeśli jest to zawiesina doodbytnicza to najlepiej przyjmować ją po wypróżnieniu, wieczorem, przed nocnym spoczynkiem lub pozostając w pozycji leżącej na lewym boku co najmniej 30 min po aplikacji. Podobnych zaleceń można się trzymać stosując czopki (chodzi o to żeby lek przebywał jak najdłużej w jelicie). Jeśli chodzi o tabletki dojelitowe nie ma tego problemu.