Czy lek Sertagen można bez konsekwencji zmienić na lek Alpragen o tej samej dawce?

Czy lek sertagen można bez konsekwencji zmienić na lek alpragen o tej samej dawce. Dostałem w aptece sertagen który zażywam oraz alpragen jako zmiennik bo brakło setragenu. Boję się że jak zmienię lek a ma on inną substancję czynną to znów organizm będzie się adoptował i wrócą nieprzyjemne dolegliwości z tym związane.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę bez wiedzy lekarza nie zamieniać tych leków. Są to zupełnie inne substancje i nie należy ich stosować zamiennie.