Czy lekarz jest w stanie 5/6 tygodni od miesiączki podać datę zapłodnienia?

Czy lekarz jest w stanie 5/6 tygodni od miesiączki podać datę zapłodnienia? Mam dwie przypuszczalne daty zapłodnienia: 19.09 lub 02.10. Ostatnia miesiączka: 12.09. 21.10. badanie USG wykazało pęcherzyk żółtkowy, CRL:0.20, YS 0.31. Nie było słychać jeszcze tętna i echa. Lekarz zapytany, czy zapłodnienie miało miejsce 19.09 czy 1.10 powiedział, że na pewno to ta druga data. Zgrywał się czy doświadczony lekarz może oszacować dokładnie datę zapłodnienia.

BoĹźena Zych

Witam,
Przybliżona data zapłodnienia jest możliwa do oszacowania zapłodnienia w podanej sytuacji.

Najdokładniejsze metody określenia wieku ciąży to obliczenie na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki, w sytuacji kiedy data ta nie jest pewna badanie USG do 10 tyg. ciąży oraz pomiar CRL.

Proszę podczas kolejnej wizyty bez skrępowania zapytać lekarza prowadzącego o nurtujące Panią pytania.