Czy lekarz laryngolog będzie w stanie sprawdzić, czy tabletka utknęła w tchawicy?

Dzień dobry proszę o poradę! jakiś czas temu połknęłam kapsułkę, i po połknięciu czułam jakby dalej stała i odczuwałam ból przy połykaniu ale jedzenie mogłam jeść normalnie i po zdjedzeniu i napiciu się wody nie odczuwałam tej tabletki dopiero gdy zrobiło mi się sucho w ustach i zaczęłam kaszleć i przesunęła się jakby w kierunku krtani dziś czuję ją trochę niżej Gdy kaszlnę i po chwili chcę przełknąć ślinę to czuję jakby ta tabletka nadal stała, Czy powinnam udać się do laryngologa?? I czy lekarz laryngolog będzie w stanie sprawdzić czy tabletka utknęła w tchawicy?? Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu który zapozna się z objawami oraz wykona badanie fizykalne które oceni czy wymaga Pani konsultacji specjalisty gastrologa który w opisanym przypadku jest odpowiednim specjalistą. Lekarz rodzinny wyda skierowanie do gastrologa jeśli uzna za stosowne po badaniu fizykalnym.

Pozdrawiam