Czy lekarz mógł się pomylić co do zaawansowania ciąży?

Witam. Ostatnia miesiaczke miałam 18 marca, odbylam jeden stosunek w marcu(po okresie) natomiast drugi raz wspolzylam 22 kwietnia. 1 mają miałam okres natomiast niebolesnt i nieobfity, dodam że miesiaczki miałam bardzo nieregularne. 14 maja miałam straszne mdłości wiec zrobiłam test. Wyszedł pozytywnie, w ten sam dzień poszłam do ginekologa który stwierdził 8.5 tygodnia ciazy, serce bilo. Moje pytanie jest czy możliwe aby do zapłodnienia doszło 22 maja? Podejrzewam ze 1 maja miałam krwawienie związane w zagniezdzendem się zarodka a niżeli ciąża. 3 tygodnie później czyli 11 czerwca byłam u lekarza który na ten moment mnie prowadzi i również stwierdził podobny wiek ciazy czyli 11 tydzien i 2 dni. Czy jest możliwe ze 3 tygodnie po stosunku widac było na usg bicie serca i czy lekarz mógł się pomylic co do wieku ciazy az o 3 tyg??? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

3 tygodnie po zapłodnieniu zazwyczaj nie widać jeszcze ani pęcherzyka, ani tym bardziej bicia serduszka. Jest mało prawdopodobne, aby obydwaj lekarze się pomylili aż o 3 tygodnie. Najpewniej do zapłodnienia doszło w marcu.