Czy lekarz może nie zauważyć ciąży?

Mam pytanie.
Otóż uprawiałam petting z chłopakiem, prawdopodobnie nie było wytrysku, jedynie płyn preejakulacyjny. Chłopak wkładał mi palce do pochwy (nie pamiętam czy było to przed czy po i czy miał kontakt z tym płynem, bo było to 3 miesiące temu). Robiłam 2 testy ciążowe, niby wyszły negatywne, krwawienia pojawiły się, pierwsze normalne 7 dniowe ze skrzepami, dwa pozostałe wyraźnie słabsze. trwające 5 dni (ostatnio okres dość skąpy).
W 2 dniu okresu byłam u ginekologa, krwawienie w tym dniu było bardzo znikome. Opowiedziałam o tym pani ginekolog, po czym stwierdziła, że niemożliwe w ten sposób zajść w ciążę. Po badaniu stwierdziła, że niby wszystko w porządku, że trzon macicy odpowiedniej wielkości, jajniki też dobrze. Było to 12 tygodni po całej sytuacji.
Czy możliwe jest by mogła nie zauważyć ciąży? Pomylić krwawienie występujące na początku ciąży z okresem? Bardzo martwi mnie ten dziwny okres, no i tak jakbym miała dziwny kolor pochwy, czasami odczuwam ból w podbrzuszu i momentami jakby bolały mnie piersi? Czy lekarz mógł się pomylić i mogę być w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie jest prawdopodobne, by mimo wszystko była Pani w  ciąży. Zmiany w charakterze/obfitości miesiączek wywołane są najpewniej stresem związanym z obawą przed ciążą. Objawy, które Pani opisuje, wskazują na zbliżającą się miesiączkę lub owulację. Proszę się nie martwić :)
Pozdrawiam serdecznie!