Czy lekarz może przepisać tabletki wczesnoporonne?

Dzień dobry zaszłam w ciąże a sytłacja życiowa mnie do tego zmuszaby aby usunąć ciąże Czy lekarz przepisze mi tabletki wczesnoporonne

Magdalena StusiĹska

Tabletki wczesnoporonne można przepisać do 72 godzin od stosunku. Jeżeli chodzi o usunięcie ciąży prawo w Polsce przewiduje jedynie trzy możliwości dopuszczenia wykonania takiego zabiegu: jeżeli istnieje zagrożenie życia dla matki, jeżeli badania wykażą że dziecko ma wady które nie pozwolą mu przeżyć, oraz gdy kobieta jest ofiarą gwałtu. W każdym innym przypadku terminacja ciąży jest nielegalna.

Milena Lubowicz

Nie, w Polsce aborcja jest dozwolona tylko w ściśle określonych sytuacjach.
Pozdrawiam