Czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na propranolol?

Dzień dobry. Zwracam się z pilnym pytaniem. Mam zdiagnozowaną fobię społeczną. Byłem już na psychoterapii, która bardzo mi pomogła. Wciąż jednak miewam w stresujących sytuacjach silne objawy psychosomatyczne: drżenie głowy i dłoni, mocne bicie serca itp. Za dwa dni będę miał bardzo stresującą sytuację i mam zamiar poprosić lekarza rodzinnego o propranolol (nie mam możliwości skonsultowania się z psychiatrą). Czy lekarz rodzinny wypisze mi receptę na propranolol? Słyszałem dużo pozytywnych opinii na temat tego beta-blokera jako pomocnego przy publicznych wystąpieniach i związanych z nimi objawów nerwicowych. Mam 24 lata, mam tętno i ciśnienie w normie. Nigdy nie miałem problemów z sercem. Czy ten lek pomoże mi na silne objawy somatyczne, takie jak drgawki czy walenie serca? Chodzi mi o jednorazowe zażycie niedużej dawki. Proszę o szybką odpowiedź, to dla mnie kwestia przetrwania w miejscu pracy.

Witam,
generalnie każdy lekarz w Polsce, jeśli posiada czynne prawo wykonywania zawodu, może przepisać każdy lek. Rzeczywiście propranolol jest dobrym lekiem, który wykorzystujemy w leczeniu u pacjentów z lękiem scenicznym. Choć oczywiście warto byłoby wybrać się do psychiatry. Pozdrawiam.