Czy lekarz w trakcie usg jest w stanie jednoznacznie określić, czy coś jest guzem czy torbielą?

Witam. Moja 70letnia babcia zaczęła nagle krwawić z dróg rodnych. Udała się natychmiast do specjalisty, który stwierdził podczas badania że na jajnikach są guzy - na jednym guz wielkości ok 13 cm natomiast co do drugiego nie miał pewności. Czeka teraz na wizytę u specjalisty. Proszę o pomoc : czy lekarz w trakcie usg jest w stanie jednoznacznie okreslić czy coś jest guzem czy torbielą? Oraz czy jeśli są dwa to zwiększa to prawdopodobieństwo, że mogą mieć charakter złośliwy.

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz co prawda nie jest w stanie tego określić ze stuprocentową pewnością, ale z bardzo dużym prawdopodobieństwem, gdyż wygląd torbieli jest charakterystyczny. Nie ma takiej zależności.