Czy lekarz w weekend może przepisać leki na sen?

Dzień dobry. Czy do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mogę się zgłosić w nocy po leki uspokajające lub na sen? Od dłuższego czasu żyje w dość dużym stresie i napięciu i właśnie wieczorami i w nocy czuje się najgorzej. Jestem zarejestrowany na wizytę do lekarza psychiatry dopiero za około miesiąc.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Przed planowaną wizytą u lekarza psychiatry dobrze by było spróbować leczenia naturalnego jeśli leczenie nie przyniesie oczekiwanego przez Pana rezultatu wtedy warto poprosić specjalistę o pomoc. Proszę spróbować unikać dzemek w ciągu dnia, szczególnie takich które trwają 30 minut. Kolejną kwestią jest zaplanowanie ostatniego posiłku na 2-3 godziny przed snem. Sama kolacja powinna być daniem lekkostrawnym. W zasypianiu może pomóc gorąca kąpiel lub kuracja aromaterapeutyczna.

Rownież proszę pamiętać o aktywności fizycznej.

Pozdrawiam