Czy leki gastrologiczne mają wpływ na wynik badań krwi?

Witam. Ze wzdęciami i bólem brzucha udałam się do gastrologa. Lekarz przepisał mi leki Meteospasmyl oraz Xifaxan a także zlecił badanie krwi. Z badania wszystko wyszło w normie poza jedną rzeczą. Bilirubina całkowita jest na poziomie 1.60 mg/dl, co nie mieści się w normie (norma: 0.20-1.20). Wizytę u lekarza mam dopiero w następnym tygodniu. Chciałabym się dowiedzieć czy przepisane leki mogę przyjmować normalnie czy mogą one przeszkodzić w ewentualnych dodatkowych badaniach?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę leki przyjmować jak do tej pory i skontrolować poziom bilirubiny za ok 4 tygodnie.