Czy leki hormonalne mogą blokować odchudzanie?

Mam na imię Ewa, mam 27 lat. Schudłam kiedyś przy wzroście 168, do 48 kg. Nabawiłam sie problemów zdrowotnych typu brak miesiączki coś z jajnikami. Leczę się już prawie od 2 lat. Pani doktor przepisała mi leki hormonalne, brałam różne, najdłużej femoston, przytyłam w tym czasie do 68 kg. Jestem załamana bo mimo moich starań nie chudnę. Proszę mi powiedzieć czy to możliwe że to te leki nie pozwalają mi schudnąć mimo że od kilku dni już ich nie biorę?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam,

Leki hormonalne bardzo często obniżają metabolizm stąd problemy z utratą masy ciała. Radziałabym Pani jeść często (najlepiej 5 posiłków dziennie) i regularnie (na przykład co 3 godziny) oraz jak najwięcej się ruszać. To usprawni przemianę materii. Efekty poprawi także duża ilość płynów - tu zalecam wodą niegazowaną w ilości około 2 litrów dziennie. Z czasem metabolizm wróci do normy, a Pani będzie mogła zrzucić zbędne kilogramy. Przestrzegam jednak przed zbyt drastycznymi dietami, ponieważ one rozregulowują przemianę materii i są skuteczne jedynie przez jakiś czas. A w Pani przypadku mogą się dodatkowo przyczynić do zaostrzenia problemów zdrowotnych.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty