Czy leki mogą powodować potliwość w nocy?

Witam, podczas snu (w nocy, drzemka w ciągu dnia) bardzo pocę się na klatce piersiowej, jestem kobietą 31 letnia, nie prowadzę stresowego trybu życia ale od 3 tyg zażywam atarax bo miałam problem ze snem, czy jest możliwe że to od tabletek? Ewentualnie od czego może to być spowodowane?
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisany objaw może być działaniem niepożądanym stosowania leku, aby potwierdzić, zalecana jest stacjonarna wizyta u lekarza prowadzącego leczenie który po dokładnym zebranym wywiadzie i badaniu, stwierdzi czy jest działaniem nieporządanym. Może się okazać, że jest to inna przyczyna pocenia się w trakcie przyjmowanie leku o ile przed leczeniem nie miała Pani opisanych objawów które Panią niepokoją.

Pozdrawiam