Czy leki na odchudzanie powodują że tłuszcz jest obecny w kale ?
witam. brałem przez dłuższy czas Therm Line Forte suplement przy odchudzaniu. z niewiadomego powodu dostałem długotrwałej biegunki. po badaniach okazało się że mam przewlekłe zapalenie trzustki. wszystkie badania ( endoskopia, kolanoskopia, usg, krew nic nie wykazaly) ale w badaniu kału wyszlo że mam za niski poziom enzymu . lekarz zalecił mi branie kreonu 50000. czy leki na odchudzanie powodują że tłuszcz jest obecny w kale ?

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Opisany wyżej suplement na odchudzanie nie powinien wywoływać biegunki tłuszczowej. Jest ona najpewniej wynikiem niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki. Sugeruję pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego.