Czy leki na odchudzanie powodują że tłuszcz jest obecny w kale ?

witam. brałem przez dłuższy czas Therm Line Forte suplement przy odchudzaniu. z niewiadomego powodu dostałem długotrwałej biegunki. po badaniach okazało się że mam przewlekłe zapalenie trzustki. wszystkie badania ( endoskopia, kolanoskopia, usg, krew nic nie wykazaly) ale w badaniu kału wyszlo że mam za niski poziom enzymu . lekarz zalecił mi branie kreonu 50000. czy leki na odchudzanie powodują że tłuszcz jest obecny w kale ?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisany wyżej suplement na odchudzanie nie powinien wywoływać biegunki tłuszczowej. Jest ona najpewniej wynikiem niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki. Sugeruję pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego.