Czy leki na zaburzenia depresyjno -lękowe mogą być włączone?

Ostatnimi czasy doskwierały mi bóle nadbrzusza, po badaniach okazało się, że poziom amylazy jest podwyższony (112U/I), usg nic nie pokazało. Został włączony mi Kreon 25000 i jest zdecydowanie lepiej. Mam stwierdzone zaburzenia depresyjno-lękowe, w przeszłości korzystałam z farmakoterapii oraz zakończyłam z zadowalającym efektem psychoterapię. Czy w momencie, kiedy aktualnie czuję nawrót pewnych doskwierających objawów, mogę liczyć na ponowne włączenie leków?
KOBIETA, 21 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry.

Oczywiście, że tak ale decyzja o włączeniu leku zdecyduje prowadzący lekarz który zapozna się z objawami klinicznymi oraz z całą dokumentacją i zdecyduje czy powrócić do wcześniejszej terapii która będzie dla Pani najlepsza w obecnym stanie jakim się Pani znajduje.

Pozdrawiam

Mariusz Bek