Czy leki przeciwdepresyjne pomogą?

Witam, mój problem doprowadził mnie już dosłownie do depresji. Mieszkam z mamą, a dokładnie od kilku miesięcy mieszka z nami jej nowy facet. Bardzo go nie lubię, pije alkohol, czepia się mnie, robi mamie awantury, jak ja idę do kuchni to on też w tym samym czasie, jest to człowiek prosty, bez kultury, hałasuje i bardzo mnie denerwuje. Rozmawiałam z mamą nie raz, ale ona się na mnie obraża i mówi, że mam dać jej spokój. Już kilka miesięcy u nas mieszka, a ja coraz bardziej jestem załamana. Nie mogę w ciszy odpocząć bo ciągle mnie on wkurza. Jestem dorosła, ale nie stać mnie żebym sama wynajęła mieszkanie. Jestem w takim humorze przez to że w pracy krzyczę na innych i wszystkiego już mi się odechciało. Nie wiem czy leki przeciwdepresyjne pomogą, mam też bezsenność i nie mam siły pracować. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Witam,
oczywiście może Pani udać się do lekarza psychiatry celem ustalenia leczenia przeciwdepresyjnego, to ostatecznie lekarz zadecyduje czy i jaki lek włączy. Jednakże leki nie zmienią Pani sytuacji życiowej, która znacząco wpływa na Pani samopoczucie. Jeżeli rozmowy z matką nie poprawiają sytuacji domowej dobrze byłoby aby przemyślała Pani usamodzielnienie się. Może mogłaby Pani wynająć pokój albo jakieś niewielkie mieszkanie wraz z przyjaciółką albo znajomymi. Koszty będą mniejsze niż gdyby zrobiła to Pani samodzielnie.
Powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że (tak jak sama Pani zauważyła) najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby samodzielne zamieszkanie, jednak na ten moment nie ma takiej możliwości, co doskonale rozumiem...

Do mocnego rozważenia przez Panią byłoby podjęcie (równolegle z farmakoterapią) psychoterapii, by nabyła Pani skuteczne umiejętności zadbania o swoje granice/potrzeby, dzieląc wspólną przestrzeń mieszkalną.

Co może pani jeszcze?
Już dzisiaj!
Mogłaby Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie mogłaby Pani uzyskać wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy maja potrzebę ad hoc uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego)
i z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po tak potrzebną Pani pomoc..

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com