Czy leki roślinne są skuteczne?

Od czterech lat leczę się u urologa ,a związane to było z częstym oddawaniem moczu, szczególnie w nocy. Na początku leczenia lekarz zastosował lek Apodoxan, potem wykonał badanie PSA - wynik 3,71 i nastepnie polecił brać leki roślinne z pestek dyni lub jedzenie samych pestek dyni. W międzyczasie badanie USG wykazało złogi w obu nerkach wielkości od 3mm do 6 mm. Zastosowano leczenie - Rovatinex, krople o. Sroki . Po ostaniej wizycie lekarz urolog zaproponował leczenie Fokusinem. Czy dobrze postąpiłem wybierając leki: Prostogal na prostatę i Żurawina uro - complex na kamicę nerkową? Od pięciu lat leczę się na cukrzycę typu II

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowny Panie,
Fokusin zaproponowany przez urologa jest preparatem nowszej generacji niż stosowany uprzednio Apo Doxan, działa bardziej selektywnie na drogi moczowe a co za tym idzie ma mniej działań niepożądanych, zwłaszcza dotyczących układu krążenia, takich jak niekontrolowane spadki ciśnienia tętniczego krwi.  Jeżeli nie jest Pan pewny, czy tego typu preparat będzie dla Pana odpowiedni, proponuję zasięgnąć opinii innego urologa. Niestety wymaga to wizyty w poradni, badania lekarskiego i przedstawienia urologowi pełnej dotychczasowej dokumentacji medycznej, dotyczącej nie tylko problemów z układem moczowym ale także pozostałych Pana chorób.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty