Czy leki stosowane na zapalenie pochwy mogą wpływać na plastry antykoncepcyjne Evra?

Witam, chciałabym zapytać czy leki stosowane na zapalenie pochwy (Gynalgin dopochwowo - stosować 10 dni i Metronidazol doustnie - 7 dni) mogą wpływać na PLASTRY antykoncepcyjne Evra? Jeżeli tak to jak przeprowadzić antykoncepcje plastrami? Prezerwatywa na całe leczenie wystarczy? Czy konieczna jest ona jeszcze przez 7 dni nowego plastra od zakończenia leczenia? Kiedy antykoncepcja będzie tak samo skuteczna jak przed rozpoczęciem leczenia? Bardzo dziękuje!

Lek. Paweł Szadkowski

Metronidazol nie posiada interakcji z substancjami czynnymi zawartymi w plastrach Evra, więc nie zaburza ich działania.
Ogólnie przy przyjmowaniu antybiotyków z innych grup i przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej zaleca się mechaniczne metody antykoncepcji równolegle podczas stosowania antybiotyku i 7 dni po zaprzestaniu. Natomiast Metronidazol nie należy do tych antybiotyków.