Czy leki uspokajające są dobrym sposobem na stres?

Witam. Jest dla mnie stres gdy mam sprawę załatwić wtedy, kiedy jest dużo obcych ludzi. Jak mam sobie z tym poradzić? Czy leki uspokajające są dobrym sposobem? Czym to jest spowodowane?

Pomóc może także lektura książki "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a - być może znajdzie tam Pan odpowiedź na pytanie skąd ten stres przy załatwianiu spraw wśród ludzi.

Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, leki niestety nie rozwiązują problemu nie radzenia sobie ze stresem. Warto poznać techniki radzenia sobie ze stresem, uczestniczyć w warsztatach nt. radzenia sobie ze stresem lub skorzystać z pomocy terapeuty. M.Prus

Dzień dobry. Odradzam stosowanie leków uspokajających ponieważ one prawdopodobnie przyczynią się do powstania kolejnych problemów. Stres jest częścią naszego życia i nie da się go całkowicie wyeliminować. Lepiej popracować nad sobą i uczyć się radzenia sobie ze stresem. Rozwiązaniem mogą być warsztaty radzenia sobie ze stresem, psychoterapia indywidualna lub grupowa. Pozdrawiam.