Czy leki wspomagające odchudzanie (Apptrim, Apple Gold) są bezpieczne, skuteczne?

Witam:) Mam 16 lat, ważę 54,5 kg, przy wzroście 168 cm. Nie stosowałam wcześniej żądnych drastycznych diet, tylko od jakiegoś czasu ograniczam jedzenie do 1700 kcal dziennie (ale i tak nie zawsze się udaje). Zdaję sobie sprawę z tego, że moje BMI jest prawidłowe, ale nie czuję się zbyt komfortowo z tłuszczem na brzuchu i udach:( Moją słabością są słodycze... Zastanawiam się, czy gdybym usunęła je ze swojego jadłospisu lub ograniczyła ich spożycie byłabym w stanie schudnąć... Lek Apple Gold bardzo mnie zastanawia... Jego jednym z głównym składników jest ocet jabłkowy, podobno bezpieczny... Sam lek drastycznie jakoś bardzo nie odchudza, ale wspomaga przemianę materii i w jakimś stopniu ogranicza łaknienie. Wydaje mi się, że mógłby to być jakiś ratunek... Tylko, czy po stosowaniu tego lekarstwa przez miesiąc, a po miesiącu odstawienie go nie spowoduje efektu jo-jo i jeszcze większego apetytu?? I czy nie 'rozleniwią się jelita', co doprowadzi do spowolnienia przemiany materii? Jest jeszcze jeden lek wspomagający odchudzanie, spalanie tłuszczu, mianowicie APPTRIM, ale wydaje mi się, że jest to lek dużo mocniejszy niż Apple Gold i przez to niewskazany w moim wieku. Bardzo proszę o pomoc:)
16 LAT ponad rok temu

Witam!

Zdecydowanie nie powinnaś się już odchudzać. Odnośnie preparatów - odsyłam do ulotki załączonej do produktu. Nie mogę się wypowiadać za producenta. Tylko u niego uzyskasz odpowiedź, czy działanie preparatów zostało udowodnione naukowo.

Z diety należało by wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam