Czy leki z grupy srri sa szkodliwe?

Moje pytanie dotyczy leków srri. Biorę je z przerwami od około 10 lat. Rozmawiałam z lekarzem o ich szkodliwości (skutki uboczne). Raz powiedział, że gorsze skutki na organizm ma stały stres związany z symptomami, a innym razem, że są szkodliwe. Czy te leki tak bardzo szkodzą. Niektórzy ludzie biorą leki na inne choroby przez całe życie.

Lek. Paweł Szadkowski

Leki z grupy SSRI są uznawane za jedne z bezpieczniejszy, ale jak każdy lek nie pozostają obojętne dla organizmu i nie powinny być przyjmowane bez wskazań. Konieczne jest zestawienie korzyści z potencjalnymi skutkami ubocznymi.