Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy leki z grupy SSRI leczą nerwice?

Witam. Mam takie pytanie. Czy biorąc leki z grupy SSRI można wyleczyć nerwice. Mam na myśli. Czy one są w stanie wyleczyć lęki? I niepokój? Napady paniki, kołatanie serca i skoki ciśnienia? Chciałbym podjąć leczenie z psychoterapeutą, ale mam agorofobie i boje się jeździć środkami komunikacji. Czy te leki są w stanie mi pomóc? Tak żebym mógł wyjść z domu. Bez obawy, że mi serce z klatki piersiowej wyskoczy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Jan Karol Cichecki
60 poziom zaufania

Witam,
leki z grupy SSRI, jak również inne leki, są skuteczne w leczeniu i kontrolowaniu objawów lękowych, również tych "wegetatywnych" (kołatania serca, drżenia ciała i głosu, czerwienienie się, duszności, innych). Wszelkie szczegółowe informacje na ten temat zawierają artykuły dotyczące leczenia zaburzeń lękowych zamieszczone na naszej stronie. Polecam Panu ich lekturę, znajdzie tam Pan z pewnością wiele cennych informacji.
Dobrym wyborem jest równoległe korzystanie z farmako i psychoterapii - leki umożliwiają wówczas efektywniejszą pracę na spotkaniach z terapeutą. Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza forma leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Pracuje jako psychiatra na Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy