Czy lekko powiększone podżuchwowe węzły chłonne mogę być objawem poważnej choroby?

Na ostatniej wizycie u lekarza rodzinnego uslyszałem, że mam lekko powiększone węzły chłonne, te podżuchwowe. Od jesieni często choruje, we wrześniu angina i antybiotyk, poźniej lekkie bóle gardła leczone domowymi sposobami. Lekarz uspokoił, że to nic takiego. Chciałem zapytać czy może to świadczyć o czymś poważnym czy powinienem być spokojny? jeden z węzłów (na moje oko) około 6mm, z drugiej strony 4mm. Węzły nie bolą ale są wyczuwalne. Dodam, że wyżyna mi się ósemka, ale boli tylko kiedy uciskam ten punkt.

Szanowny Panie, powiększone węzły chłonne w okolicy podżuchwowej to częste znalezisko, najprawdopodobniej w Pana przypadku są efektem licznych infekcji. Serdecznie pozdrawiam