Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Chciałam się zapytać jaka szczoteczkę do zębów wybrać zastanawiam się nad soniczną z Philipsa i elektryczną z Oral - b ? Która usuwa osad lepiej i przy konce jest lepsza? Lepsza jest szczoteczka soniczna czy elektryczna? Czytałam o nich sporo opinii i wydaje mi się, że zarówno jedna jak i druga mają swoich zwolenników i przeciwników. Zastanawiam się jednak wygląda opinia stomatologów w tej kwestii? Czy lepsza jest szczoteczka soniczna czy elektryczna? Która lepiej wyczyści zęby nawet w trudno dostępnych miejscach i która lepiej pomoże utrzymać zdrowe zęby? I jeszcze chciałabym dowiedzieć się która z tych szczoteczek będzie lepsza do wybielenia zębów? Chciałbym zastosować pastę wybielającą, bo kondycja moich zębów nie jest za dobra i chciałbym dowiedzieć się którą szczoteczkę najlepiej będzie zastosować. Dziękuję za pomoc i informację.

Dzień dobry, jest to pytanie z cyklu o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia.
Obydwie szczoteczki są bardzo dobre, ja osobiście używałam Oral B, ale kiedy kupiłam szczoteczkę soniczną, uważam ją za najlepszą do codziennej higieny jamy ustnej.
Swoim pacjentom polecam Soniczną. Pozdrawiam :)