Czy licówka może zakryć plombę?

Witam, przychodzę tu z pytaniem, ktore bardziej dotyczy lekarzy stomatologów, chodzi o plombe w moim zębie, a dokładniej o górną czwórke, słyszałem o takim czymś jak licówki, i chcialbym wiedziec czy istnieje możliwość założenia tej nakładki na tą plombe? Jesli ktos sie orientuje w tym temacie prosze o odpowiedz i rady czym mozna te plomby zakryc.

Kwalifikacja wykonania takiej pracy jest bardzo indywidualna, zależy od rozległości ubytku, stosunków między zębowych itd. Ciężko jest ocenić możliwość wykonania licówki bez klinicznego badania, czy zdjęcia rtg. Wspomina Pan o wypełnieniu ( plombie) obecnym w zębie, z reguły w obrębie tej grupy zębów zajmuje ono powierzchnię zgryzową oraz styczne ( czyli tą kontaktującą się z zębami przeciwległymi). W takim przypadku w zębach p/trzonowych często proponuje się inne rozwiązania protetyczne, takie które sprostają również siłom żucia ( wkłady, nakłady, korony). Niewątpliwie powinien udać się Pan go gabinetu w celu oceny powyższych czynników i kwalifikacji zęba do rodzaju leczenia. Pozdrawiam