Czy liczba pęcherzyków antralnych na lewym i na prawym jajniku jest prawidłowa?

Dzień dobry, Czy liczba pęcherzyków antralnych łącznie 10, pięć na lewym i pięć na prawym jajniku jest prawidłowa czy już powinna niepokoić? I od kiedy mówimy o obniżonej rezerwie jajnikowej? Wszędzie czytam, że liczba poniżej 4 to obniżona rezerwa, ale czy liczba ta dotyczy obu jajników naraz czy każdego z osobna( poniżej 4 pęcherzyków w jednym jajniku)? Dziękuję D.

Szanowna Pani, obniżona rezerwa jajnikowa tyczy się 4 lub mniej pęcherzyków antralnych w jednym jajniku. 5 pęcherzyków mieści się jeszcze w granicach normy, jednakże zalecam wizytę u ginekologa. Serdecznie pozdrawiam