Czy Loratadynę można przyjmować przez cały rok i w leczeniu stałym?

Szanowni Państwo, choruję na całoroczny alergiczny nieżyt nosa (alergeny - pyłki drzew, traw, roztocza i inne). Biorę Loratadynę 1x1 tab. i czuję się dobrze. Jednak przy próbie odstawienia, objawy alergii (wodnisty katar, silny świąd nosa i oczu, kichanie utrudniające pracę i sen) wracają w ciągu kilku (2-7 dni). Nie chcę się odczulać, co odradzał mi także alergolog, ponieważ choruję też na chorobę autoimmunologiczną WZJG (colitis ulcerosa). Czy Loratadynę można przyjmować przez cały rok i w leczeniu stałym, jeżeli po próbie odstawienia objawy szybko wracają i są uciążliwe?

Lek. Paweł Szadkowski

Lek można stosować również w leczeniu przewlekłym, jeśli dobrze toleruje pan lek i nie występują u pana działania niepożądane.