Czy dziecko przesunie się wraz z upływem tygodni?

Witam, jestem w 21 tyg ciąży , na USG wyszło mi :łożysko na ścianie dno GI ,co to oznacza , mam bardzo nisko dziecko ? Czy ono z upływem tygodni pójdzie w gore brzucha

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Oznacza to łożysko [nie dziecko] umiejscowione w dnie macicy - czyli w jej najwyższym punkcie. Jest to fizjologia. G1 oznacza - pierwszy stopień dojrzałości łożyska - również norma. Pozdrawiam.