Czy ludzki umysł ma jakieś ograniczenia co do posiadania wiedzy?

Czy ludzki umysł ma jakieś ograniczenia co do posiadania wiedzy ? i czy krzywa zapominania rzeczywiście działa? wydaje mi się,że absolutnie działa taka krzywa zapominania,czy każdy może osiągnąć swój realny,mierzalny,ambitny cel? jak mam poprawić komunikację? jestem słuchaczem i w ogóle praktycznie się nie odzywam czuje się nieszczęśliwy przez to.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, nasze mozliwosci zależą od rozwijania i ciągłej nauki,wówczas wytwarzają sie nowe połączenia neuronalne. W Pańskich problemach może pomoc psycholog. Pozdrawiam