Czy luźne stolce mogą być objawem nerwicy?

mam nerwice już 3 lata. mam też dziwne stolce tzn. do połowy dobre a dalej lużne ale nie zawsze czy to nerwica

Witam !
Mogą być to symptomy z ciała - tak reaguje pani ciało na sytuacje stresowe, może być tez odwrotna sytuacja, kiedy mam zatwardzenie . Ciało ludzkie bardzo rożnie reaguje na sytuacje związane z lękiem, stresem i zależy to od osoby i nawyku , który powstał.
Pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie,
Wspomina Pan o dolegliwościach somatycznych. Mogą one mieć podłoże psychiczne, ale wtedy warto odpowiedzieć sobie na pytanie: w jakich sytuacjach stolec występuje w takiej postaci? W tym przypadku warto byłoby skonsultować się z psychologiem, w celu polepszenia funkcjonowania. To wszystko może być wina stresu.
Jednakże przyczyny wcale nie muszą pochodzić z psychiki. Może warto byłoby również zaczerpnąć rady gastrologa (może coś dzieje się z układem pokarmowym) i dietetyka (być może to wina złej diety). Przyczyn może być wiele. Na pewno należy odwiedzić kilku specjalistów by sprawdzić czy problem ma podłoże somatyczne czy też psychiczne.

Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska