Czy luźny ząb nadaje się do ekstrakcji?

Jestem w Niemczech i nie wiem co zrobić, mam luźny ząb i mnie boli, czy nie da się nic zrobić , muszę go usunąć?

Należy wykonać RTG/RVG i sprawdzić co jest powodem ruchomości.Jeśli przyczyną jest ostry stan tkanek okołowierzchołkowych,to trzeba wykonać leczenie kanałowe;jeśli powodem jest zanik kości, to zastosować skojarzone leczenie endodontyczno-periodontologiczne. Może zdarzyć się również,że zanik kości będzie tak zaawansowany,że pozostanie Pani tylko usunięcie.