Czy łysienie mogły spowodować takie poziomy przeciwciał i TSH?

Proszę bardzo o odpowiedź. TSH mam 2,7, anty-tg 513, anty tpo 86,61. Wyłysiałam na głowie, brwi, rzęsy, do połowy wyłysiałam w spojeniu łonowym. Karmiłam piersią 2,5 roku. Mam kłopoty z pamięcia, jest mi zimno. Mam dwójkę dzieci w wieku 3 i 13 lat, w tym 3 lata temu samoistne poronienie.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Niestety, nie podała Pani norm dla wyniku przeciwciał (mogą być różne w zależności od laboratorium). Poziom TSH jest w normie, czyli aktualnie ma Pani prawidłowy poziom hormonów tarczycy (własnych lub przyjmowanych w postaci tabletek - nie napisała Pani, czy przyjmuje leki na tarczycę). Jeśli wyniki przeciwciał przekraczają normę, może to być przyczyna Pani dolegliwości, ale nawet wtedy będzie to przyczyna wątpliwa. Radziłabym szukać innych przyczyn łysienia.