Czy machanie rączkami jest niebezpieczne?

Witam.

Mam 2 letnią córkę Majkę. Strasznie mnie martwi jest machanie rączkami jak się cieszy albo jak się wystraszy to podskakuje i macha obiema rączkami w tym samym tempie czyt. szybko. Ogólnie to bardzo szybka dziewczynka. Mało mówi podstawowe słowna: mama, tata, baba, pani, pan, koko, tutaj, myj myj, papa, kaka - karolina, aga, ania, iwo, jaja. Jest komunikatywna, bardzo lubi czytać książeczki i malować. I uwielbia tańczyć, ale na rączkach u mamusi. Sama decyduje jaka piosenka jej się podoba. Nie za dobrze śpi w nocy. Strasznie mnie to martwi, jestem bliska załamania. Cały czas czytam w internecie na temat autyzmu.

Proszę o odpowiedź i informacje.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z przedstawionego przez Panią opisu zachowań córeczki tak naprawdę nie wynika zbyt wiele i aby stwierdzić lub wykluczyć autyzm konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z rodzicami i obserwacja dziecka w trakcie wykonywanych przez nie czynności i codziennej aktywności. Proponuję konsultację z psychologiem dziecięcym w najbliższej, Pani miejsca zamieszkania, poradni psychologiczno-pedagogicznej lub pracowni psychologicznej. Machanie rączkami w tym wieku może być bowiem sposobem rozładowywania napięć i wyrażania emocji.

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Każdy niepokój warto sknsutowac ze specjalistą dlatego zachęcam do wizyty u psychologa. Wspomniała Pani,że córka mało mówi co jest warte uwagi i koniecznie rozwój mowy trzeba rozbudzić. Być może potrzebna będzie również wizyta u logopedy.
Pozdrawiam AM