Czy mając 70 lat, powinno się leczyć oslabioną erekcje i u jakiego lekarza? Lub jakim suplementem?

Od roku mam osłabioną erekcję i na wizytach lekarskich u: geriatry, urologa i dermatologa odmówiono mi wymijająco pomocy. Do jakiego mam udać się lekarza? A może lekarz konsultujący zaleci stosowanie jakiegoś suplementu wspomagającego? Pragnę zaznaczyć, że pomimo 70 lat jestem nadzwyczaj sprawny fizycznie i zdrowy. Uprawiam turystykę i sport amatorski jak rower, łyżwy, narty, biegi. Nie wiem, czy badanie ubytków testosteronu jest wskazane i jaki lekarz może skierować? Czy stosowanie viagry może być korzystne?

ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

osłabienie erekcji z wiekiem jest naturalne, a decyzja o jego leczeniu powinna być podjęta przez Pana. Jeżeli Pan chce być w pełni aktywny fizyczny, to każdy lekarz powinien Panu pomóc. Najlepszy byłby urolog i seksuolog, ale myślę, że i lekarz rodzinny powinien sobie z tym poradzić. Nie ma idealnego suplementu diety, a i tak ja nie mogę żadnego tutaj reklamować - proszę zapytać w aptece. Natomiast leki poprawiające erekcję zostały stworzone z myślą o pacjentach w Pana wieku, dlatego proszę się nie wahać i poprosić lekarza rodzinnego o receptę, oczywiście po badaniu - może się okazać, że nie będzie mógł Pan ich używać.