Czy mając dobre wyniki krwi, grozi mi udar mózgu?

wyniki krwi Czy mając dobre wyniki krwi,tarczyce,może grozić udar mózgu takiej osobie która ma skoki cisnienia?

Witam! Źle kontrolowane ciśnienie tętnicze jest czynnikiem predysponującym do wystąpienia udaru, nawet jeśli wyniki podstawowych badań krwi są prawidłowe. Oczywiście nie oznacza to, że taki udar wystąpi, nie mniej jednak w takim wypadku ryzyko jego zaistnienia jest wyższe niż w populacji ogólnej.

Proszę omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem rodzinnym ,który zna pani stan zdrowotny.
Aby ocenić czynniki ryzyka udaru niedokrwiennego trzeba przeanalizować sytuacje zdrowotną pacjenta w kontekście najczęstszych ich przyczyn:miażdżycy,nadciśnienia( muszą być spełnione kryteria lekarskie do jego rozpoznania), kondycji serca,i innych typu cukrzyca ,otyłość etc..

Pozdrawiam